Skip to main content

O blogu

Przywództwo Lean to odpowiedź na temat, pojawiający się często w firmach, które wprowadzają lean, a nie widzą pożądanych efektów.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu w różnych firmach, w Polsce i zagranicy, a przede wszystkim o praktykach prowadzonych w Toyocie w Wielkiej Brytanii, będę opisywał i odpowiadał na pytania na czym powinnyśmy się skupić, aby lean był skutecznie wdrożony.

Przede wszystkim, Ciągłe Doskonalenie to nie same narzędzia lean, tylko podejście w ramach kluczowych kompetencji lidera, zasady, koncepcje i wartości kultury pracy.

W ramach tych filarów mamy właściwy grunt do wprowadzenia narzędzia lean.

(więcej…)


Autor bloga: Mark Forkun

Mark Forkun

Członek Zarządu oraz Doradca Biznesowy według Ciągłego Doskonalenia. Specjalista w zakresie restrukturyzacji i rozwoju Lean dla korporacji i MŚP oraz przygotowania do pierwszej oferty publicznej (IPO) oraz prywatny inwestor.

Urodzony i wykształcony w Wielkiej Brytanii, mieszka w Warszawie, Polska. Ponad 26 lat doświadczenia w zarządzaniu korporacjami i prywatnymi przedsiębiorstwami, 128 firm – w tym m.in. Toyota. Dwie emisje giełdowe i cztery prywatyzacje. 12 lat wdrażania rozwiązań Lean i 26 000 pracowników przeprowadzonych z sukcesem przez transformację Lean.

Kluczowe kwalifikacje:
FCCA, MBA, ILM w Lean Leadership.