Skip to main content
Prezes zaczyna pisać strategię

Prezesie, zaczynasz pracować nad strategią na kolejne lata?

Drogi CEO,
Quo Vadis na 2023 rok! Po raz kolejny Ty i Twój zespół rozpoczniecie proces planowania strategii na rok 2023, a może i dłużej. Oto kilka krótkich informacji, które warto rozważyć przed rozpoczęciem pracy: Jak dobrze zagraliście się z zespołami sprzedaży i produkcji, aby klienci otrzymali produkt na czas?

Czy idziesz w kierunku przepływu poprzez heijunka poziomując sprzedaż, daty zamówień z gniazdami dostępności produkcji. Dotyczy to również organizacji usługowych.

Czy traktujesz swój dział utrzymania ruchu jako koszt, czy jako krytyczny czynnik dostępności i jakości produkcji, który da ci wolumen i skupiasz się nieustannie na obniżaniu kosztów jednostkowych, traktując utrzymanie ruchu jako bezpośredni koszt zmienny! Tylko dla ludzi z prawdziwym TPS! Nie potrzeba TPM tylko zdrowego rozsądku.

Czy twoja transformacja lean jest integralną częścią twojego wdrożenia hoshin kanri, czy jest to dodatek? ups!

Co powie na ten temat Twoja strategia; Jak zaangażujesz ludzi poprzez ich rozwój poprzez rozwiązywanie problemów, dając tym samym ciągłą poprawę wyników biznesowych.
Jakie są Twoje plany strategiczne, aby poprawić zrozumienie, praktykę i coaching siebie i swojego top teamu w służeniu reszcie zespołów poprzez ich codzienne zarządzanie. To musi oznaczać, że wszyscy musicie pracować nad swoimi nawykami behawioralnymi i umiejętnościami lean coachingu.

Czy robisz coś w zakresie wspierania innych, aby mieli np. wodę?

Zapewniłem w tym roku darmowe wsparcie strategiczne i operacyjne online dla klientów, którzy wpłacili bezpośrednio na akcję charytatywną water for south sudan (https://lnkd.in/e7KrwbRn) i zebraliśmy 5000 dolarów. Potrzebujemy jeszcze 15 tys dolarów na budowę studni wodnej. Czy chciałbyś być partnerem w kilku spotkaniach, abyśmy mogli razem pomóc innym w South Africa. Jeśli tak to skontaktuj się ze mną.

Strategia i nowe KPI - czy już ustalasz

Mark Forkun

Autor bloga “Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Przywództwie Lean.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *