Skip to main content
Cel i kierunek Lidera Lean

Cel i kierunek Lidera Lean [16 nawyków]

Czy Ty naprawdę znasz swoją drogę? “Wszystkie prawdziwe i satysfakcjonujące podróże zaczynają się od dobrego poznania samego siebie”.  Lumen sapientis.

16 Nawyków Liderów Lean – od miernoty do sedna i celu. Podejście po COVID-19 do zarządzania sobą i innymi na rzecz lepszej przyszłości.

Być może nadszedł czas, by zobaczyć kłodę we własnym oku a nie przyglądać się drzazdze w oku kogoś innego!

Zagłębiając się w 16 Nawyków Liderów Lean, będziesz uczniem samego siebie. Najtrudniejsze z tych 16 nawyków to te związane z rozwijaniem własnych nawyków przywódczych.

Przedstawiam Ci cztery odrębne nawyki, które poprawią twoje wewnętrzne i behawioralne “ja” jako lidera tak, że inni będą chcieli podążać za tobą według własnej woli. Nauczysz się nawyku praktykowania bycia pokornym, Nawyku okazywania szczerości, Nawyku budowania swojej uczciwości oraz Nawyku Refleksji Osobistej (swoich myśli, uczuć, czynów i słów).

Wszystkie cztery nawyki są skupione na Tobie, człowieku, przywódcy, którym możesz być. Jednak wszystkie opierają się na stylu przywództwa opartego na wartościach, który będzie miał wpływ na samodzielność i zaangażowanie Twoich pracowników.

Jak często słyszymy otaczającą nas dyskusję, jak angażować pracowników, jak generować pomysły od pracowników, jak budować kulturę kaizen? Tak wiele organizacji weszło na drogę płacenia pracownikom za codzienne procesy doskonalenia. Czasami może się wydawać, że im więcej słyszymy i czytamy na ten temat, tym bardziej jesteśmy zdezorientowani. Krótko mówiąc, droga do generowania pomysłów od pracowników jest właściwie całkiem prosta. Kluczem do zaangażowania i generowania pomysłów, po którym następuje wdrożenie i standaryzacja, są 4 wewnętrzne nawyki zachowań Lean Leadera.

W kolejnych postach przedstawię Ci następne nawyki, które są wykorzystywane w programie „16 Nawyków Liderów Lean”.

Mark Forkun

Autor bloga “Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Przywództwie Lean.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *