Skip to main content
Dostarczanie wyników biznesowych

Dostarczanie wyników biznesowych

Zastanawiałeś się kiedyś czy chodzi tutaj o Twoich pracowników, czy tak naprawdę o Ciebie? “Pamiętaj, że oni działają i prowadzą firmę, ty jesteś tam, aby zapewnić właściwą formę kierowania, niezbędne zasoby i wszystko, co najlepsze z samego siebie“.  Lumen sapientis.

16 Nawyków Liderów Lean – od miernoty do sedna i celu. Podejście po COVID-19, do zarządzania sobą i innymi ludźmi na rzecz lepszej przyszłości.

Koło rozwoju Toyoty

Jednym z kluczowych punktów nauki w tej części 16 Nawyków jest koło rozwoju Toyoty. Zrozumiesz nie tylko metodę dwóch kół rozwoju ludzi poprzez rozwiązywanie problemów, ale także swoją rolę w tym procesie.

Zagłębiając się w 16 Nawyków Liderów Lean, będziesz uczniem sam dla siebie. Ta sekcja, Nawyki do rozwiązywania problemów i procesów, jest najbardziej techniczna. Nie obejmujemy tu wszystkich narzędzi procesowych, które znajdziesz w Systemie Produkcyjnym Toyoty – TPS. Na rynku istnieje przecież wiele dobrych książek na ten temat. Tutaj znajdziesz to, czego nie ma w tych książkach, ale co jest praktykowane w Toyocie i wielu innych znakomitych firmach światowej klasy. Są to nawyki przywódcze związane z usprawnianiem procesów i rozwiązywaniem problemów.

Jakie nawyki?

Zaprezentuję tutaj trzy różne nawyki poprawiające Twoje umiejętności i zachowania w zakresie rozwiązywania procesów i problemów.  Nauczysz się nawyku identyfikowania działań nie zwiększających wartości dodanej, Nawyku bycia Trenerem ds. rozwiązywania problemów oraz Nawyku koncentrowania się na faktach i lisach.

Powyższe nawyki koncentrują się na Twojej osobie, uczącej się i dającej przykład w sprawach związanych z doskonaleniem procesów i rozwiązywaniem problemów. Jednak nawet one opierają się na stylu przywództwa opartego na wartościach, który będzie miał wpływ na samodzielność, zaangażowanie i zdolność do rozwiązywania problemów. “Czego więcej mógłbyś chcieć od swoich pracowników?”, to jest to, co usłyszałem od CEO Toyoty UK pierwszego dnia mojej pracy!

W pogoni za KPI

Stosując się do tych trzech nawyków, nie będziesz musiał martwić się tak bardzo, jak teraz, o wyniki finansowe. ROI, OPEX, EBITDA, Lead Time, Set-up time, SMED, Wydajność, Jakość i Sprzedaż będą postrzegane jako pozytywne wyzwania o znacznie większym znaczeniu i celu, dlaczego że wszyscy jesteście jednym zespołem i powinniście grać do tej samej bramki.

Czy w Twoim zestawie narzędzi kierowniczych jest miejsce na więcej? Uwierz mi, od wielonarodowych globalnych gigantów po lokalne firmy rodzinne, wciąż bardzo brakuje tych samych narzędzi i umiejętności.

W kolejnych postach przedstawię Ci następne nawyki, które są wykorzystywane w programie „16 Nawyków Liderów Lean”.

Link do video

Mark Forkun

Autor bloga “Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Przywództwie Lean.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *